Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Parking  Transfery  Noclegi    
 


Warszawa Okęcie (WAW) > Nowa trasa LOT-u z Warszawy do Bejrutu

2018-11-15 Nowa trasa LOT-u z Warszawy do Bejrutu

LOT zacznie latać do stolicy Libanu.


Bejrut (grafika: Wusel007, Wiki (CC))

Loty na nowej trasie Warszawa Okęcie (WAW) - Bejrut (BEY) rozpoczną się 14 czerwca 2019 roku. Połączenie zostało na razie zaplanowane do 15 września 2019. W czerwcu i wrześniu rejsy będą się odbywały cztery razy w tygodniu, a w lipcu i sierpniu pięć razy. Połączenia będą wykonywane samolotem Embraer 195, który w zależności od wersji posiada na pokładzie od 112 do 118 miejsc dla pasażerów.

W minionych latach LOT woził już pasażerów do Bejrutu, ale tamto połączenie zostało zawieszone. Czy połącznie zostanie utrzymane także na zimę, będzie zależało od zainteresowania pasażerów i wyników przewozowych w okresie letnim.

Przewidywany czas lotu to 3 godz. 25 minut z Warszawy do Bejrutu i 3 godz. 40 minut z Bejrutu do Warszawy. Samolot będzie startował z Lotniska Chopina o godz. 22:30, żeby lądować w Bejrucie o 2:55 czasu lokalnego. Rejs w przeciwną stronę będzie rozpoczynał o godz. 3:50 lokalnego czasu z przewidywaną godziną lądowania o 6:30.

"W porównaniu z tamtą siatką połączeń przewoźnik ma dziś znacznie bardziej rozbudowaną siatke połączeń m.in. w Niemczech i Skandynawii, skąd spodziewamy się dużego zainteresowania rejsami przez Warszawę na Bliski Wschód." - powiedział Adrian Kubicki, rzecznik prasowy LOT.

Bejrut to drugie połączenie polskiego przewoźnika na Bliskim Wschodzie, a jednocześnie 105. trasa w siatce LOT-u.

Bilety lotnicze są już w sprzedaży przez stronę internetową przewoźnika.

Na skróty

Warszawa Okęcie (WAW) na serwisach społecznościowych: